Katalog maszyn

Wiertarki

Wiertarki do drewna muszą znaleźć się w każdym zakładzie produkcyjnym, warsztacie, który zajmuje się obróbką elementów drewnianych. W sprzedaży dostępne są wiertarki wielowrzecionowe, poziome, pionowe, oscylacyjne, do zawiasów. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom praca podczas wykonywania otworów będzie przebiegała szybko i precyzyjnie.

Wiertarki wielowrzecionowe

Wiertarki wielowrzecionowe to w pełni profesjonalny sprzęt, który idealnie sprawdza się w zakładach produkcji seryjnej i warsztatach stolarskich. Jego zaletą jest to, że równocześnie można wywiercić wiele otworów. W zależności od modelu tego narzędzia wiertarka może zostać wyposażona w różną liczbę wrzecion, które umożliwiają wykonywanie określonej liczby otworów.

Obsługa tej wiertarki jest bardzo prosta. Została tak zaprojektowana, aby zajmowała niewiele miejsca w zakładzie i zapewniała komfortową pracę. We wszystkich oferowanych przez nas maszynach zastosowano nowoczesną technologię, która z jednej strony zapewnia wysoki komfort użytkowania, a z drugiej bezpieczeństwo.

Ten rodzaj wiertarki ma wiele zalet. Do najważniejszych należy usprawnienie procesu wiercenia. Ponadto dzięki temu narzędziu zyskujemy możliwość wykonywania otworów w równych odstępach. To jest niezwykle ważne pod względem precyzji realizacji danego projektu.

Warto jeszcze wspomnieć, że w przypadku wiertarek wielowrzecionowych kluczową rolę odgrywa właściwe dobranie prawidłowego rozstawu wierteł. Będzie on się różnił w zależności od modelu. Maksymalny rozstaw między wrzecionami wynosi 32 mm.

Dodać jeszcze trzeba, że ta maszyna umożliwia wiercenie w pionie lub poziomie oraz regulację konkretnej głębokości wiercenia. Na wydajność i długoletnią eksploatację wpływa pneumatyczny ruch głowicy, dociski pneumatyczne oraz manualne przestawianie agregatu.

Wiertarki do zawiasów

W zakładach stolarskich powinna się znaleźć również pozioma wiertarka do wykonywania otworów pod zawiasy. To nowoczesna i zaawansowana maszyna, która w znaczący sposób ułatwia oraz przyspiesza proces montażu zawiasów w elementach drewnianych. Łączy w sobie funkcjonalność, precyzję i wysoką jakość pracy.

Moc silnika będzie się różnić w zależności od wybranego modelu. W naszym sklepie kupisz wydajną wiertarkę kompatybilną do zawiasów Blum, Gannomat i Grass.

Cechuje się pneumatycznym ruchem głowicy, mechanizmem osadzania zawiasu puszkowego, dociskami pneumatycznymi i precyzyjnym wierceniem. Co ważne, głowice są wymienne.

Ta uniwersalna wiertarka do drewna dedykowana jest do profesjonalnych zakładów zajmujących się stolarką i produkcją mebli. Dzięki nim zamontowanie zawiasów zajmie kilka minut. To sprzęt idealnie sprawdzający się do nawiercania otworów, jak i osadzania okuć.

Wiertarki poziome

Wiertarki poziome do drewna jak sama nazwa wskazuje, dają możliwość wiercenia otworów za pomocą wiertła w płaszczyźnie poziomej, czyli bokach materiałów. Niektóre modele tych wiertarek do drewna mają dodatkową funkcję frezowania otworów cylindrycznych i podłużnych.

To maszyny o wydajnym silniku, bardzo solidne i wytrzymałe. Górną część tego urządzenia stanowi blat roboczy, najczęściej wyprodukowany z żeliwa. Bezpośrednio nad stołem montowany jest docisk materiału. Natomiast na stole znajduje się prowadnica z kątownikiem, a obok niego aparat wiercący.

Bardzo często to narzędzie wiertarskie wykorzystywane jest w zakładach przemysłowych do wykonania otworów, które nie są możliwe do wykonania przez wiertarki pionowe. Wtedy na pomoc przychodzi wiertarka pozioma, która została tak zbudowana, że narzędzie pracuje w pozycji równoległej do blatu stołu roboczego.

Ponadto cechą charakterystyczną tego typu maszyny są dwa rodzaje trybów pracy. W pierwszym to wiertarka pozostaje nieruchoma. Natomiast materiał jest przesuwany w jej kierunku. Z kolei w drugim dany materiał mocuje się do stołu roboczego, a otwory wykonuje się dzięki ruchomej głowicy, dostosowując odpowiednią prędkość obrotów.

Warto zaznaczyć, że wiertarka do drewna pozioma nie zajmuje wiele powierzchni. Do tego jest prosta w obsłudze i bardzo wydajna.

Wiertarki oscylacyjne 

Wiertarki oscylacyjne są przeznaczone dla zakładów przemysłowych zajmujących się produkcją seryjną oraz małych warsztatów stolarskich. Można zdecydować się na solidną wiertarkę jednostronną lub dwustronną. Doskonale sprawdzi się podczas wykonywania różnych otworów w drewnie i materiałów drewnopodobnych.

Cechują się tym, że podczas obrabiania wykonują ruch obrotowy lub oscylacyjny. Urządzenia wrzecionowe pozwalają jednocześnie wykonać kilka otworów, co w znaczący sposób przyspiesza proces produkcji, m.in. mebli.

Do tego charakteryzują się solidną konstrukcją. Praca przebiega szybko, sprawnie i bezpiecznie. To bardzo funkcjonalne i tanie pod względem eksploatacji maszyny.

Ta pneumatyczna wiertarka została tak zaprojektowana, że w zależności od wybranego modelu podczas jej użytkowania można regulować skoki oscylacji. Co więcej, można dostosować do własnych potrzeb wysokość stołu.

Poza tym w razie potrzeby można obrabiać drewno bez oscylacji. Pod względem technologicznym to bardzo nowoczesne i wydajne urządzenia.

Wiertarki do drewna pionowe

Wiertarka do drewna pionowa funkcjonuje również pod określeniem kolumnowa. Cechuje się tym, że dzięki niej możliwe jest nawiercanie, wiercenie i pogłębianie otworów w płaszczyźnie pionowej.

Mają znacznie większy zakres funkcji niż wiertarki do zawiasów. Z kolei w przeciwieństwie do wiertarki wielowrzecionowej nie są w stanie na raz wykonać kilku otworów.

To maszyny wysokiej klasy, które obowiązkowo powinny znaleźć się w zakładach meblowych, przemysłu drzewnego, warsztatach stolarskich, remontowych i rzemieślniczych. W naszej ofercie znajdziesz wiertarki o różnej mocy silnika.

Do tego w zależności od wybranego modelu wyposażone zostały w żeliwny stół roboczy, imadło, przekładnię pasową oraz dwie prędkości obrotów zmieniane na przełączniku.

Warto zaznaczyć, że w sprzedaży dostępne są wiertarki do drewna pionowe stacjonarne oraz przenośne. Konstrukcja wiertarki tej pierwszej wspomnianej charakteryzuje się tym, że jest zamocowana na wysokim suporcie, do którego dodatkowo jest zamontowany stolik roboczy. Natomiast w przypadku tych drugich można samodzielnie zamontować je do roboczego blatu.

Oferta wiertarek do drewna EMI

Jeśli potrzebujesz zakupić do swojego zakładu produkcyjnego albo warsztatu stolarskiego wiertarki do drewna, zapraszamy do zapoznania się ofertą naszego sklepu internetowego EMI. U nas znajdziesz maszyny najwyższej jakości od uznanych producentów.

Urządzenia dostępne w naszej ofercie gwarantują wydajne użytkowanie przez długie lata. Nasz asortyment jest zróżnicowany. Dzięki temu możesz wybrać wiertarkę z mocnym silnikiem o mocy dostosowanej do potrzeb i wymagań Twojego zakładu.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Ci wybrać najlepszą wiertarkę do drewna!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.