Katalog maszyn

Rębaki do drewna i brykieciarki

 

Wstępna obróbka drewna wiąże się z powstawaniem wielu odpadów, które mają zastosowanie gospodarcze. Jednym z nich jest produkcja pelletu i brykietów – materiału opałowego, cenionego przez właścicieli domów z własnymi piecami centralnego ogrzewania. W EMI znajdziesz rębaki do drewna i brykieciarki, dzięki którym wdrożysz taki profil produkcji w swojej firmie.

Cena
8364 PLN
319000 PLN

Sortuj:

5675 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5675- brykieciarka por a6 plus

5650 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5650 - brykieciarka comafer

5665 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5665 - rębak weima wl6 s

5623 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5623 - rębak vecoplan

5611 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5611 - rębak z taśmociągiem a.fransson

5610 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5610 - rębak nazzareno

5414 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5414- rebak phenix

5666 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5666 - rębak dwuwałowy schuster

5670 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5670- brykieciarka gross

5466 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5466 - brykieciarka nazzareno

5621 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5621 - brykieciarka comafer

5464 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5464 - brykieciarka por bric a6

5475 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5475- brykieciarka comafer

5469 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5469- brykieciarka prodeco 60

5456 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5456- rebak vecoplan vaz 100

5450 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5450 - rębak vecoplan

5446 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5446 - rębak weima wl3


Używane rębaki do drewna i brykieciarki

Oba typy maszyn, które zgromadziliśmy w tej kategorii są niezbędne przy utylizacji odpadów drzewnych po ścince drzew czy cięciu bali na deski. Pozostałości materiału drzewnego wymagają zagospodarowania. Ze względu na jego naturalne pochodzenie i wartość opałową może on być nadal przetwarzany za pomocą specjalistycznych maszyn i dystrybuowany do klientów. Używane rębaki, które znalazły się w naszej ofercie, to idealne maszyny do rozdrabniania drewna. 

Zależnie od modelu i mocy silnika radzą sobie zarówno z małymi kawałkami gałęzi, jak i z całymi pniami drzew. Większe maszyny są wyposażone w silniki o mocy nawet 55 kW i mogą pracować w warunkach przemysłowych. Używane rębaki do drewna są poddawane przeglądom technicznym, dzięki którym zachowują pełną sprawność porównywalną z nowymi maszynami. Jednocześnie są znacznie tańsze i odpowiednio konserwowane. 

Firmy zajmujące się przetwarzaniem odpadów drzewnych mogą też wykorzystać brykieciarki i pelleciarki z drugiej ręki. Są to specjalistyczne maszyny, które z wiórów drzewnych produkują metodą pracowania ciśnieniowego brykiet lub pellet drzewny. Jest to cenny materiał opałowy, chętnie kupowany przez zwolennik ekologicznego opału i właścicieli pieców kondensacyjnych. W EMI znajdziesz również używane brykieciarki i pelleciarki, z gwarancją ich pełnej sprawności i niezawodności przez wiele kolejnych lat pracy.

Bogata oferta rębaków i brykieciarek 

Firma EMI od wielu lat zajmuje się zaopatrywaniem przedsiębiorców z maszyny nowe i używane, głównie przeznaczone dla branży drzewnej. Brykieciarki i rębaki do drewna stanowią jedną w wielu kategorii maszyn stolarskich, obok pił, grubościówek, wyrówniarek czy szlifierek. Oferta obejmuje modele maszyn, które różnią się parametrami technicznymi i możliwościami. Oferujemy zarówno modele o małej wydajności, przeznaczone do ubocznego przetwarzania odpadów drzewnych, jak i maszyny profesjonalne, przemysłowe, o dużej mocy. 

Profesjonalne rębaki do drewna i brykieciarki doskonale sprawdzą się w przedsiębiorstwach, w których produkcja brykietu i rozdrabnianie odpadów drzewnych stanowią istotny profil produkcyjny. Są to maszyny znanych na polskim rynku producentów, takich jak Diani, Por Castoro, Vecoplan czy Prodeco. Znane i cenione marki stanowią gwarancję wysokiej jakości maszyn oraz gwarancji ich niezawodnej pracy nawet po wielu latach eksploatacji. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.