Katalog maszyn

Rębaki do drewna i brykieciarki

Cena
8487 PLN
170355 PLN

Sortuj:

6159 / Rębaki do drewna i brykieciarki

6159 - rębak z wibrorynną gross

6120 / Rębaki do drewna i brykieciarki

6120 - rębak z wibrorynną vecoplan

6083 / Rębaki do drewna i brykieciarki

6083- brykieciarka prodeco eco 60

6053 / Rębaki do drewna i brykieciarki

6053 - peleciarka

5995 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5995- rębak weima wl4

5912 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5912- brykieciarka comafer dinamic

5754 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5754 - rębak schuko zm 700

5742 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5742 - rębak nazzareno k500

5694 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5694- brykieciarka prodeco

5650 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5650 - brykieciarka comafer

6109 / Rębaki do drewna i brykieciarki

6109 - rębak z taśmociągiem a.fransson

5610 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5610 - rębak nazzareno

5414 / Rębaki do drewna i brykieciarki

5414- rębak phenix


 

Wstępna obróbka drewna wiąże się z powstawaniem wielu odpadów, które mają zastosowanie gospodarcze. Jednym z nich jest produkcja pelletu i brykietów – materiału opałowego, cenionego przez właścicieli domów z własnymi piecami centralnego ogrzewania. W EMI znajdziesz rębaki do drewna i brykieciarki, dzięki którym wdrożysz taki profil produkcji w swojej firmie.

Używane rębaki do drewna i brykieciarki

Oba typy maszyn, które zgromadziliśmy w tej kategorii są niezbędne przy utylizacji odpadów drzewnych po ścince drzew czy cięciu bali na deski. Pozostałości materiału drzewnego wymagają zagospodarowania. Ze względu na jego naturalne pochodzenie i wartość opałową może on być nadal przetwarzany za pomocą specjalistycznych maszyn i dystrybuowany do klientów. Używane rębaki, które znalazły się w naszej ofercie, to idealne maszyny do rozdrabniania drewna. 

Zależnie od modelu i mocy silnika radzą sobie zarówno z małymi kawałkami gałęzi, jak i z całymi pniami drzew. Większe maszyny są wyposażone w silniki o mocy nawet 55 kW i mogą pracować w warunkach przemysłowych. Używane rębaki do drewna są poddawane przeglądom technicznym, dzięki którym zachowują pełną sprawność porównywalną z nowymi maszynami. Jednocześnie są znacznie tańsze i odpowiednio konserwowane. 

Firmy zajmujące się przetwarzaniem odpadów drzewnych mogą też wykorzystać brykieciarki i pelleciarki z drugiej ręki. Są to specjalistyczne maszyny, które z wiórów drzewnych produkują metodą pracowania ciśnieniowego brykiet lub pellet drzewny. Jest to cenny materiał opałowy, chętnie kupowany przez zwolennik ekologicznego opału i właścicieli pieców kondensacyjnych. W EMI znajdziesz również używane brykieciarki i pelleciarki, z gwarancją ich pełnej sprawności i niezawodności przez wiele kolejnych lat pracy.

Bogata oferta rębaków i brykieciarek 

Firma EMI od wielu lat zajmuje się zaopatrywaniem przedsiębiorców z maszyny nowe i używane, głównie przeznaczone dla branży drzewnej. Brykieciarki i rębaki do drewna stanowią jedną w wielu kategorii maszyn stolarskich, obok pił, grubościówek, wyrówniarek czy szlifierek. Oferta obejmuje modele maszyn, które różnią się parametrami technicznymi i możliwościami. Oferujemy zarówno modele o małej wydajności, przeznaczone do ubocznego przetwarzania odpadów drzewnych, jak i maszyny profesjonalne, przemysłowe, o dużej mocy. 

Profesjonalne rębaki do drewna i brykieciarki doskonale sprawdzą się w przedsiębiorstwach, w których produkcja brykietu i rozdrabnianie odpadów drzewnych stanowią istotny profil produkcyjny. Są to maszyny znanych na polskim rynku producentów, takich jak Diani, Por Castoro, Vecoplan czy Prodeco. Znane i cenione marki stanowią gwarancję wysokiej jakości maszyn oraz gwarancji ich niezawodnej pracy nawet po wielu latach eksploatacji. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.