Katalog maszyn

Prasa do forniru

Cena
14637 PLN
180687 PLN
producent

Sortuj:


Fornirowanie polega na trwałym oklejaniu powierzchni płyty cienką warstwą materiału – forniru. Jego zadaniem jest stworzenie estetycznej, dekoracyjnej i gładkiej powierzchni o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne. W nanoszeniu takich oklein jest wykorzystywana prasa do fornirowania.

Prasy hydrauliczne do fornirowania

Oklejanie fornirem tylko z pozoru wydaje się być proste. W rzeczywistości cienki materiał jest podatny na łamanie się i pękanie, dlatego wymaga specjalnego postępowania, aby był wykorzystany bez strat. Ponadto, naklejenie forniru na płyty o dużej powierzchni wymaga też precyzyjnego nałożenia kleju oraz dociśnięcia tak, aby usunąć spod niego wszelkie pozostałości powietrza. Prasa hydrauliczna do forniru doskonale sobie radzi z tym zadaniem. Dlaczego usuwanie powietrza jest tak ważne? Pozostawione szczeliny i bąble są miejscami o wysokiej podatności na uszkodzenia. Nawet pozornie niewidoczne po uderzeniu czy naciśnięciu ulegną uszkodzeniu, jednocześnie zaburzając estetykę mebla. 

Prasa do forniru jest urządzeniem hydraulicznym, które z dużą siłą dociska cienki drewniany płat do powierzchni drewna czy płyty wiórowej. W efekcie powietrze jest starannie usuwane, a oba materiały zostają wiązane warstwą kleju na całej powierzchni.

 

Używane prasy do fornirowania z oferty EMI

Firma EMI proponuje maszyny stolarskie z drugiej ręki, które doskonale sprawdzają się w profesjonalnych stolarniach. Wśród nich jest również prasa hydrauliczna używana przeznaczone właśnie do oklejania powierzchni płyt fornirem. Maszyny używane mają tę przewagę nad nowymi, że są nie tylko tańsze, ale również wielokrotnie przetestowane w różnych zadaniach. 
 

Markowa prasa hydrauliczna do fornirowania to urządzenie niezastąpione w każdej firmie, specjalizującej się w produkcji mebli lub elementów do ich montażu. Oferujemy używane maszyny stolarskie po kompleksowym przeglądzie, z gwarancją ich pełniej sprawności. Każda kupiona u nas używana prasa do fornirowania sprawdzi się zarówno w małym zakładzie, jak i w dużych przedsiębiorstwach z branży meblowej.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.