Katalog maszyn

Wózki widłowe

Sortuj:


 

Wózek widłowy jest niezbędnym środkiem transportu bliskiego, wykorzystywanym w halach o dużej powierzchni, w których trzeba przemieszczać spore ładunki. Znajduje też zastosowanie na zewnątrz budynków, na placach składowych i przeładunkowych. W warunkach zewnętrznych sprawdza się wózek widłowy spalinowy, który jest tani w eksploatacji, ale emituje spaliny. Charakterystyczna konstrukcja pojazdu oraz wyposażenie go w specjalne widły sprawiają, że jest on przede wszystkim przystosowany do przenoszenia palet.

Gdzie wózki widłowe znajdą swoje zastosowanie? 

Wózki widłowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie każdego dnia przemieszcza się, ładuje i rozładowuje lub składa w magazynach ciężkie ładunki. Przystosowanie do przenoszenia palet sprawia, że ich transport odbywa się szybko, bezpiecznie i bez strat materiałów. Służą też do pakowania drobnicy, którą poza foliowaniu można przewozić w obrębie hali lub do magazynu.

Wózki widłowe elektryczne i spalinowe mogą też być przystosowane do transportu skrzyń, big bagów, beczek i innych ładunków. Pozwala na to szeroki wybór uchwytów i akcesoriów takich jak belki trawersowe. Dzięki temu zastosowanie tych pojazdów jest bardzo szerokie. Przykładowo wózek widłowy spalinowy można wykorzystywać do załadunku palet na naczepy samochodowe, składowania nich na placu magazynowym czy w miejscu przeładowywania do innego środka transportu. Z kolei wózek elektryczny jest niezastąpiony w pomieszczeniach magazynowych i produkcyjnych – zwłaszcza, że ma system jezdny przystosowany do przemieszczania się po posadzkach.

Dlaczego warto kupić używane wózki widłowe z oferty EMI? 

W ofercie firmy EMI znajdują się wózki widłowe używane. Zakup takiego urządzenia jest znacznie korzystniejszą finansowo alternatywą dla nowego pojazdu. Ceny modeli są niższe przy zachowaniu ich pełnej sprawności. Oferujemy sprzęt znanych producentów, który przed ekspozycją został poddany przeglądowi technicznemu i konserwacji. Dzięki temu wózki widłowe używane z naszej oferty są one w pełni sprawne i spełniają wymogi UDT. Zapewniamy też pomoc w wyborze odpowiedniego pojazdu do transportu wewnętrznego oraz obsługę posprzedażową.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.