Katalog maszyn

Piece

Cena
15867 PLN
23985 PLN

Sortuj:


 

Praca w stolarni, hali montażowej lub innym pomieszczeniu przemysłowym wymaga zapewnienia odpowiednich warunków temperaturowych o każdej porze roku. W roli systemu grzewczego doskonale sprawdzą się piece nadmuchowe, które wyrzucają gorące powietrze. Jest to najtańszy sposób na ogrzanie dużych pomieszczeń.

Piece nadmuchowe na biomasę

Ogrzewanie dużych pomieszczeń produkcyjnych ma na celu nie tylko stworzenie komfortowych warunków dla pracowników, jego celem jest też często usunięcie znajdujące się w powietrzu wilgoci. W pomieszczeniach takich jak stolarnie, suszarnie, magazyny czy budynki inwentarskie najlepszym rozwiązaniem są piece nadmuchowe. Emitowane przez nie rozgrzane powietrze przyspiesza parowanie wody, co sprzyja przechowywaniu materiałów o wysokiej chłonności. Pomaga też w procesie naturalnego suszenia drewna, włókien, roślinnych płodów rolnych czy innych materiałów.

Piec nadmuchowy jest nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale też tani w eksploatacji. Nie wymaga bowiem budowania skomplikowanych systemów rozprowadzania ciepła. Do transportu ogrzanego powietrza wystarczą prostokątne kanały wykonane w płyt z włókna szklanego pokrytych folią aluminiową. Cenną zaletą, jaką wyróżniają się piece nadmuchowe, jest ich niezawodność. Decyduje o tym między innymi brak wody w instalacji. Dodatkowe korzyści zapewnia też nadmuchowy piec na biomasę. Spalanie odpadów w stolarni czy gospodarstwie rolnym pozwala zaoszczędzić na kosztach paliwa.

Wśród zalet pieców nadmuchowych na biomasę można wymienić:

  • niskie koszty eksploatacji,
  • brak konieczności montażu skomplikowanych instalacji rozprowadzających ciepło, w tym grzejników – wymiana ciepła odbywa się przez kratki nadmuchowe, a schłodzone powietrze jest usuwane przez wentylację grawitacyjną,
  • uniezależnienie od zewnętrznych dostawców ciepła,
  • bezobsługowa praca, jaką zapewnia piec nadmuchowy z podajnikiem,
  • możliwość łączenia z funkcją klimatyzacji,
  • możliwość sterowania poziomem nagrzewania przez zamykanie i otwieranie kratek,
  • znacznie krótszy czas nagrzewania pomieszczenia niż w przypadku tradycyjnych systemów C.O.
  • ekonomiczne i tanie paliwo oraz możliwość „czyszczenia” zakładu przez spalanie odpadów.

Oferta używanych nadmuchowych pieców EMI

Firma EMI od wielu lat zaopatruje stolarnie i firmy zajmujące się przetwórstwem drewna w niezbędne maszyny, urządzenia oraz akcesoria. Dostarczamy zarówno nowe modele, jak i sprzęt używany, który wcześniej przeszedł szczegółowy przegląd techniczny i jest objęty gwarancją. Naszym celem jest kompleksowe wyposażenie każdej firmy, dlatego w ofercie mamy również piece nadmuchowe.

W asortymencie znajdziesz między innymi uniwersalny piec nadmuchowy z podajnikiem opalany biomasą. Możliwość palenia odpadami drzewnymi sprawia, że jest to doskonały wybór do stolarni i tartaków z przeznaczeniem do ogrzewania pomieszczeń produkcyjnych i miejsc suszenia drewna. Każdy używany piec na biomasę jest w pełni sprawny. Gwarantujemy jego bezawaryjną pracę przez długi czas, jednocześnie zapewniając atrakcyjną cenę zakupu. Zapewniamy też wsparcie techniczne, doradztwo i obsługę posprzedażową.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.