Katalog maszyn

Piece

 

Praca w stolarni, hali montażowej lub innym pomieszczeniu przemysłowym wymaga zapewnienia odpowiednich warunków temperaturowych o każdej porze roku. W roli systemu grzewczego doskonale sprawdzą się piece nadmuchowe, które wyrzucają gorące powietrze. Jest to najtańszy sposób na ogrzanie dużych pomieszczeń.

Cena
72570 PLN
72570 PLN

Sortuj:


Piece nadmuchowe na biomasę

Ogrzewanie dużych pomieszczeń produkcyjnych ma na celu nie tylko stworzenie komfortowych warunków dla pracowników, jego celem jest też często usunięcie znajdujące się w powietrzu wilgoci. W pomieszczeniach takich jak stolarnie, suszarnie, magazyny czy budynki inwentarskie najlepszym rozwiązaniem są piece nadmuchowe. Emitowane przez nie rozgrzane powietrze przyspiesza parowanie wody, co sprzyja przechowywaniu materiałów o wysokiej chłonności. Pomaga też w procesie naturalnego suszenia drewna, włókien, roślinnych płodów rolnych czy innych materiałów.

Piec nadmuchowy jest nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale też tani w eksploatacji. Nie wymaga bowiem budowania skomplikowanych systemów rozprowadzania ciepła. Do transportu ogrzanego powietrza wystarczą prostokątne kanały wykonane w płyt z włókna szklanego pokrytych folią aluminiową. Cenną zaletą, jaką wyróżniają się piece nadmuchowe, jest ich niezawodność. Decyduje o tym między innymi brak wody w instalacji. Dodatkowe korzyści zapewnia też nadmuchowy piec na biomasę. Spalanie odpadów w stolarni czy gospodarstwie rolnym pozwala zaoszczędzić na kosztach paliwa.

Wśród zalet pieców nadmuchowych na biomasę można wymienić:

  • niskie koszty eksploatacji,
  • brak konieczności montażu skomplikowanych instalacji rozprowadzających ciepło, w tym grzejników – wymiana ciepła odbywa się przez kratki nadmuchowe, a schłodzone powietrze jest usuwane przez wentylację grawitacyjną,
  • uniezależnienie od zewnętrznych dostawców ciepła,
  • bezobsługowa praca, jaką zapewnia piec nadmuchowy z podajnikiem,
  • możliwość łączenia z funkcją klimatyzacji,
  • możliwość sterowania poziomem nagrzewania przez zamykanie i otwieranie kratek,
  • znacznie krótszy czas nagrzewania pomieszczenia niż w przypadku tradycyjnych systemów C.O.
  • ekonomiczne i tanie paliwo oraz możliwość „czyszczenia” zakładu przez spalanie odpadów.

Oferta używanych nadmuchowych pieców EMI

Firma EMI od wielu lat zaopatruje stolarnie i firmy zajmujące się przetwórstwem drewna w niezbędne maszyny, urządzenia oraz akcesoria. Dostarczamy zarówno nowe modele, jak i sprzęt używany, który wcześniej przeszedł szczegółowy przegląd techniczny i jest objęty gwarancją. Naszym celem jest kompleksowe wyposażenie każdej firmy, dlatego w ofercie mamy również piece nadmuchowe.

W asortymencie znajdziesz między innymi uniwersalny piec nadmuchowy z podajnikiem opalany biomasą. Możliwość palenia odpadami drzewnymi sprawia, że jest to doskonały wybór do stolarni i tartaków z przeznaczeniem do ogrzewania pomieszczeń produkcyjnych i miejsc suszenia drewna. Każdy używany piec na biomasę jest w pełni sprawny. Gwarantujemy jego bezawaryjną pracę przez długi czas, jednocześnie zapewniając atrakcyjną cenę zakupu. Zapewniamy też wsparcie techniczne, doradztwo i obsługę posprzedażową.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.