Katalog maszyn

Frezarki do drewna

Frezarka do drewna to obowiązkowy element wyposażenia każdego warsztatu stolarskiego. Zarówno tego profesjonalnego, jak i należącego do majsterkowicza-hobbysty. To funkcjonalne, a przy tym niezwykle uniwersalne urządzenie pozwala na precyzyjną obróbkę drewna.

Na rynku dostępne są różne rodzaje frezarek, a spośród nich warto zwrócić uwagę na frezarki stołowe do drewna. Jak wybrać najlepsze urządzenie tego typu i kto powinien w nie zainwestować?

Frezarki dolnowrzecionowe stołowe – idealne do precyzyjnej obróbki

Frezarka stołowa do drewna dolnowrzecionowa jest niezastąpiona we frezowanie różnego rodzaju, nawet precyzyjnych detali. Urządzenie takie składa się z:

  • głowicy frezującej – czyli elementu odpowiadającego za obróbkę. Głowica znajduje się pod stołem roboczym. Bardzo często wyposażona jest w kilka typów frezów, co pozwala uzyskać różne rezultaty. Element ten obsługuje silnik elektryczny;
  • stołu roboczego – to znaczy płaskiej powierzchni, na której umieszcza się materiał. Warto wybierać modele umożliwiające regulację stołu. Dzięki temu w trakcie obróbki można zmieniać kąt nachylenia elementu, nad którym pracujesz. Dodatkowo opcja ta pozwala również na większą precyzję;
  • prowadnicy – ta część odpowiada za bezproblemowe prowadzenie materiału, co przekłada się na doskonały rezultat pracy.

Poza tymi elementami nowoczesne frezarki dolnowrzecionowe, zwłaszcza urządzenia wysokiej jakości, są również wyposażone w dodatkowe elementy, które sprawiają, że praca z nimi jest po prostu bezpieczna. Są to specjalne osłony głowicy, odciągarka do pyłu oraz uchwyt obsługujący hamulec bezpieczeństwa, pozwalający natychmiast przerwać pracę.

Frezarki dolnowrzecionowe stołowe są idealne do frezowania krawędzi, rowków oraz żłobień, a także tworzenia precyzyjnych, dekoracyjnych detali i zaokrągleń.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór frezarek dolnowrzecionowych, jak na przykład frezarka dolnowrzecionowa SCM, które sprawią, że Twoja praca stanie się jeszcze wydajniejsza, a przy tym pozwolą zadbać o bezpieczeństwo.

Frezarki stołowe górnowrzecionowe – wszechstronność i wydajność

Podobnie jak frezarki dolnowrzecionowe, tak również frezarki stołowe do drewna górnowrzecionowe stosuje się w tworzeniu ozdobnych elementów. Świetnie nadają się też do wszystkich innych prac stolarskich tego rodzaju. Frezarka górnowrzecionowa charakteryzuje się tym, że głowica frezująca jest umieszczona nad stołem roboczym.

Są to bardzo wydajne oraz wszechstronne narzędzia, które świetnie sprawdzą się zarówno w profesjonalnym, jak i amatorskim warsztacie.

Jaki model frezarki dolnowrzecionowej wybrać? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na takie parametry techniczne, jak regulacja prędkości czy typ uchwytu – obie te rzeczy przekładają się na komfort oraz przede wszystkim bezpieczeństwo pracy.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz frezarki dolnowrzecionowe takich producentów, jak SCM, POQONU czy MARTIN. Wszystkie narzędzia są w doskonałym stanie i będą idealnym dodatkiem do Twojej stolarni, co więcej, dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach!

Tokarki do obróbki drewna – wybieramy najlepszy model

Wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć również tokarek do drewna. Jak wybrać urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb? Przede wszystkim zwróć uwagę na prędkość moc silnika oraz prędkość obrotową. Istotny jest także rodzaj uchwytu, który jeszcze lepiej pomaga dostosować urządzenie do konkretnych prac, oraz oczywiście osłony BHP, które znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa korzystania z narzędzia.

W Maszyny do drewna przygotowaliśmy dla Ciebie starannie wyselekcjonowane produkty służące do toczenia drewna. Jedną z naszych propozycji jest na przykład bardzo uniwersalna tokarka kłowa marki Saro, która znacznie zwiększy wydajność pracy warsztatu.

Frezarki do drewna poprzeczne – dla specyficznych zastosowań

Frezarka stołowa do drewna poprzeczna to typ frezarki górnowrzecionowej. Doskonale nadaje się do precyzyjnego frezowania niewielkich elementów, jak na przykład boczne powierzchnie. Z ich pomocą można obrabiać zarówno duże, jak i małe elementy.

Za dokładność pracy tego modelu frezarki do drewna odpowiadają wrzeciona, które pozwalają na tworzenie nawet bardzo skomplikowanych elementów, ale też prostych wręgów czy czopów.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz frezarki górnowrzecionowe i dolnowrzecionowe, doskonałe do wymagających zadań. W razie wątpliwości lub pytań zachęcamy do kontaktu z opiekunem produktu!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.