Katalog maszyn

Strugarki czterostronne

Cena
24477 PLN
854250 PLN
producent

Sortuj:


Obróbka drewna w stolarni obejmuje wiele czynności, zarówno o charakterze ogólnym (obróbka zgrubna), jak i precyzyjnym. Do tych pierwszych zalicza się struganie, które polega na usuwaniu zewnętrznej warstwy materiału w celu nadania mu pożądanego kształtu oraz wymiarów. Zastępstwem tradycyjnego ręcznego struga (hebla) jest znacznie wydajniejsza automatyczna strugarka do drewna.

Obrabiarka czterostronna i jej zalety

Strugarka czterostronna to jedna z wielu maszyn stosowanych przy podstawowej obróbce drewna. W stosunku do innych obrabiarek tego typu wyróżnia się znacznie większymi możliwościami w zakresie kształtowania elementu. Pozwala bowiem na jednoczesne opracowywanie każdej z czterech podstawowych płaszczyzn. W efekcie umieszczona w maszynie belka opuszcza ją w formie niemal gotowego elementu mebla czy konstrukcji dachowej.   
Okleiniarki krzywoliniowe

Grubościówka czterostronna jest wyposażone w cztery systemy tnące, które nie tylko usuwalna materiał z płaskich powierzchni. Możliwość programowania pracy każdego z noży sprawia, że czterostronna strugarka nie tylko dostosowuje wymiary, ale też profiluje. Zależnie od potrzeb każdą z powierzchni elementu można strugać inaczej, formując wgłębienia, łuki czy gładkie płaszczyzny.  Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z parametrami każdej ze strugarek. Sprzedajemy strugarki o różnorodnych właściwościach, co pozwoli Państwu dobrać idealne rozwiązanie. Zapraszamy do zakupów - umożliwiamy korzystne formy nabycia strugarek, jak choćby możliwość zakupu maszyn w kredycie czy w ramach leasingu.

Strugarki do drewna używane

W ofercie EMI znajdziecie Państwo czterostronne strugarki do drewna używane producentów takich jak Weinig, SCM, A.Costa, Casadei czy Jaroma. Znane i cenione na rynku marki stanowią gwarancję wysokiej jakości maszyn oraz dostępność części zamiennych. Strugarka czterostronna z naszej firmy jest w pełni sprawna i wydajna. Dlatego sprawdzi się zarówno w intensywnej produkcji na skalę przemysłową, jak i w niewielkich stolarniach, do wytwarzania małych serii mebli czy innych elementów. 

Każda oferowana grubościówka czterostronna charakteryzuje się też określonymi parametrami pracy. Pozwala to na dopasowanie maszyny zarówno do rodzaju realizowanej produkcji, jak i do możliwości technicznych pomieszczenia stolarni. Polecamy maszyny o różnej szerokości roboczej (w tym model Jaroma o szerokości 400 mm), prędkości posuwu i obrotowej wrzecion, a także modele z 4-8 głowicami. W sprzedaży jest też niewielka strugarka czterostronna SCM do małych stolarni.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.