Katalog maszyn

Spajarki do forniru

Cena
2952 PLN
29397 PLN

Sortuj:


Profesjonalne spajarki do forniru dedykowane zastosowaniom przemysłowym. Nowoczesne urządzenia umożliwiają łączenie płyt fornirowych za pomocą nitki klejowej. W ofercie znajdziecie Państwo spajarki sterowane pedałem, z różną szerokością prześwitu, przystosowane do zszywania zygzakiem. Maszyny dostępne są z opcją zasilania 230 i 380V.

 

Inwestycja w spajarkę do forniru to rozsądne posunięcie – zarówno w przypadku entuzjasty pracy z drewnem, jak i profesjonalisty. Te maszyny znacznie usprawniają proces łączenia ze sobą arkuszu forniru, zwiększając w ten sposób wydajność oraz precyzję pracy.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej licznym zaletom, jakie daje posiadanie spajarki do forniru w warsztacie oraz podpowiemy, jak wybrać najlepszy model.

Poznaj różnorodność spajarek do forniru – od Kuper do Casati

Najpopularniejszymi producentami spajarek do forniru są bez wątpienia marki Kuper, Omez Zag i Casati. Wytwarzane przez nich urządzenia charakteryzują się wysoką jakością, bezawaryjnością oraz doskonałą wydajnością i precyzją pracy. Jakie są cechy charakterystyczne poszczególnych modeli?

Spajarka do forniru Kuper to spajarka na nitkę z klejem. Urządzenie oferuje zszywanie zygzakiem. Prześwit, czyli odległość między nożami tnącymi, wynosi, w zależności od modelu, 900 lub 920 mm. Spajarka jest też wyposażona w grzałkę z nadmuchem powietrza, a obsługuje się ją przy pomocy pedału.

Spajarka do forniru Casati to wysokiej jakości narzędzie stolarskie, pozwalające na precyzyjne cięcie forniru od 0.4 do 2 mm grubości. Urządzenie oferuje regulowaną prędkość posuwu, od 5 do 40 m/min. Całkowita moc elektryczna maszyny wynosi 1.5 kW.

Wszystkie opisane urządzenia znajdziesz w naszym sklepie wraz z dokładnymi parametrami!

Spajanie forniru – od nitkowych metod do zszywarek

Stosowanie forniru, czyli cienki ozdobnych arkuszy, ma za zadanie poprawić estetykę mebli. Żeby jednak było to możliwe, materiał powinien zostać w odpowiedni sposób przytwierdzony do powierzchni. W tym celu stosuje się specjalistyczne spajarki do łączenia fornirów, ale także różnorodne metody scalania arkuszy.

W naszej ofercie znajdziesz spajarki nitkowe, czyli zszywarki do forniru. Jakie rezultaty pozwalają uzyskać?

Stolikowa spajarka nitkowa do forniru składa się ze specjalnej podstawy, na której umieszcza się materiały. Następnie z pomocą urządzenia zszywa się krawędzie arkuszu forniru, wykorzystując w tym celu cienkie nitki kleju, nanoszone w kształcie zygzaków.

Taka metoda spajania forniru pozwala uzyskać trwałe i solidne łączenie, które dodatkowo jest całkowicie niewidoczne z zewnątrz. Nitkowy sposób łączenia fornirów pozwala na estetyczne wykończenie powierzchni.

Jak wygląda proces zszywania forniru?

  • Pracę zaczynamy od przygotowania arkuszy – należy się upewnić, że powierzchnie boczne są dokładnie wyczyszczone i wygładzone.
  • Następnie na krawędzie forniru nanosi się klej. Po jego nałożeniu zszywarka łączy ze sobą arkusze z pomocą cienkich nici.
  • Na koniec usuwa się nadmiar kleju, co gwarantuje estetyczny rezultat.

Jak wybrać idealną spajarkę do Twojej stolarni?

Jak już wspominaliśmy, zakup spajarki do forniru to doskonała inwestycja. Pytanie tylko, na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model? Oto kilka czynników, o których warto pamiętać.

Przede wszystkim istotna będzie wielkość warsztatu. Z maszynami jest trochę jak z meblami – potrzebujesz przestrzeni, żeby wygodnie z nich korzystać. Dlatego, zanim w ogóle zaczniesz zastanawiać się nad producentem i możliwościami urządzenia, ustal, jaką przestrzeń masz do dyspozycji. Jeśli korzystasz z naszego sklepu, na stronie urządzeń znajdziesz ich dokładne wymiary, co pomoże Ci w podjęciu decyzji!

Drugą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest rodzaj prac wykonywanych przez urządzenie. Spajarki mogą różnić się między sobą pod tym kątem, dlatego warto dokładnie zapoznać się z ich właściwościami.

Na koniec oczywiście ważny jest budżet. Jednak w tym przypadku mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! W naszym sklepie oferujemy nowe maszyny do drewna oraz… Używane i odnowione! Dzięki temu możesz bez problemu znaleźć urządzenie odpowiadające Twoim wymaganiom finansowym. W dodatku wciąż pochodzące od znanego i cenionego producenta!

Zakupy w naszym sklepie to gwarancja niskich cen oraz łatwego dostępu do wysokiej jakości urządzeń w Twojej okolicy.

Dlaczego warto inwestować w wysokiej jakości spajarki?

Inwestycja w wysokiej jakości spawarkę, zarówno nową, jak i używaną, pochodzącą od europejskiego producenta to gwarancja wytrzymałości oraz efektywności urządzenia. Wysokiej jakości maszyna pozwoli Ci wykonywać pracę precyzyjnie i efektywnie, gwarantując estetyczny oraz trwały rezultat. Takie urządzenia znajdziesz w naszej ofercie!

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.