Katalog maszyn

Posuwy rolkowe

Cena
1722 PLN
6027 PLN

Sortuj:


Wykonanie idealnie prostego rowka, sfazowanie krawędzi deski czy perfekcyjne wygładzenie jej powierzchni wymaga nie tylko zastosowania profesjonalnych narzędzi. Niezbędne jest też ich dokładne prowadzenie, dzięki któremu nóż skrawający czy element ścierny w każdym miejscu na całej długości zbierze dokładnie tyle samo materiału.

Osiągnięcie takiego efektu nie jest możliwe za pomocą ludzkich rąk. Dlatego w tym zadaniu wyręcza je specjalistyczne urządzenie, jakim jest posuw rolkowy. Dzięki niemu obróbka drewna, jaką wykonuje maszyna, jest bardzo precyzyjna.

Posuwy rolkowe do frezarek i wyrównywarek

Posuw mechaniczny znajduje zastosowanie w obrabiarkach do drewna typu frezarka dolnowrzecionowa czy wyrówniarka. Zadaniem tego modułu jest dociskanie oraz jednostajne przemieszczanie obrabianego materiału z określoną prędkością. Może on przesuwać elementy o regularnych kształtach i zwartej budowie.

Prędkość posuwu może być stała, zaprogramowana dla danego urządzenia. Można ją też regulować przez odpowiednie ustawienie pokrętła. W tym drugim przypadku maszyny stolarskie mogą być wykorzystywane do znacznie większej liczby i rodzaju zadań. Zastosowanie tego typu modułów sprawia, że praca staje się lżejsza i daje znacznie lepsze efekty.

Posuwy rolkowe budowa

Standardowy posuw do frezarki ma prostą budowę. Składa się z solidnego korpusu oraz umieszczonego pod nim zespołu zębatek. To one w połączeniu z odpowiednim silnikiem napędzają rolki. Te z kolei mają bardzo solidne metalowe mocowania i są pokryte specjalną warstwą gumy o określonej twardości. Jej parametry można dopasowywać, dzięki czemu zapewnia ona właściwy docisk i przyczepność podczas przesuwu, bez uszkadzania powierzchni materiału na obrabiarkach do drewna.

Cała konstrukcja jest umocowana do ramienia ze stopą przykręcaną do stołu czterema śrubami. Ruchome i regulowane ramię pozwala na przemieszczenie modułu nad obrabiany materiał.

Posuwy 3 rolkowe

Posuwy dzielą się zależnie od liczby rolek. W asortymencie, jaki oferuje sklep z używanymi maszynami do obróbki drewna, jest między innymi posuw trzyrolkowy. Jak wskazuje nazwa, produkt jest wyposażony w trzy walce dociskowe.

Ponadto modele marek takich jak Holzkraft VSA 38 są wyposażone w funkcję regulowania prędkości posuwu oraz zmienny kierunek obrotów. Dzięki temu materiał można przesuwać zarówno w prawo, jak i w lewo. Nasza oferta obejmuje maszyny z silnikiem o mocy 0,75 kW i innych, zasilane z gniazda sieciowego 230 V lub napięciem trójfazowym 400V.

Posuwy 4 rolkowe

Sklep internetowy z używanym wyposażeniem dla stolarni oferuje też posuwy czterorolkowe. Większa liczba rolek wpływa na wymiary powierzchni kontaktowej podczas pracy urządzenia. Dzięki temu jest możliwe płynne przesuwanie dłuższych i cięższych elementów drewnianych. Urządzenia mogą się też różnić długością i średnicą 4 rolek, co pozwala na ich dopasowanie do typu maszyny i charakteru wykonywanych na niej prac obróbczych.

Oferowane maszyny są używane, ale charakteryzuje je wysoka jakość. Każdy produkt w asortymencie EMI przechodzi przegląd techniczny i jest poddawany podstawowym zabiegom konserwacyjnym oraz serwisowym.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.