Katalog maszyn

Dłutarki do drewna

Zakłady stolarskie, produkcyjne, warsztaty trudno sobie wyobrazić bez podstawowych urządzeń, do których zaliczają się dłutownice do drewna. Służą do precyzyjnego obrabiania różnego rodzaju powierzchni przy pomocy skrawania. Dzięki nim można wykonać obróbkę takich elementów jak, otwory wielokątne, rowki wpustowe czy koła zębate.

Dłutownice oscylacyjne

Dłutownice oscylacyjne to elektryczne maszyny do obróbki różnych powierzchni zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Wykorzystuje się je przede wszystkim do wykonywania rowków wpustowych.

W tej kategorii dłutownic wyróżniamy elektronarzędzia dostępne z napędem mechanicznym, ale bez zaawansowanego systemu sterowania komputerowego. Do tego dłutownice CNC, czyli całkowicie skomputeryzowane.

Dłutownice do rowków posiadają hartowane i szlifowane prowadnice belki, które zapewniają odpowiednią precyzję ruchu. Do tego są odporne na zużycie.

Maszynę wyposażono w system centralnego smarowania, aby zapewnić ciągłe dostarczanie środka smarnego do najważniejszych punktów pracy obrabiarki. Dzięki temu obrabianie drewna przebiega szybko i sprawnie.

Dodać jeszcze należy, że dłutownice oscylacyjne są wyposażone w mechanizmy posuwu pionowego oraz poziomego. Ponadto umożliwiają dłutowanie pod kątem, a głębokość i szerokość dłutowania jest w pełni regulowana.

Podkreślić należy jeszcze scentralizowany panel sterowania, który zapewnia wygodną obsługę. Konstrukcja gwarantuje ciche działanie całego urządzenia.

Zaletą tego urządzenia podczas pracy jest to, że można dostosować wysokość stołu do indywidualnych potrzeb. To maszyna, która sprawdzi się w zakładach specjalizujących się w remontach oraz firmach zajmujących się obróbką różnych powierzchni. Proces obrabiania tworzyw przebiega sprawnie i precyzyjnie.

W dłutownicach oscylacyjnych zastosowano najnowsze sterowniki, które zapewniają długoletnią eksploatację urządzenia. To nowoczesne i wytrzymałe maszyny, bez których naprawdę trudno sobie wyobrazić codzienną pracę w zakładach produkcji seryjnej, jak i działaniach jednostkowych w warsztatach.

Dłutownice łańcuchowe

W grupie dłutarek wyróżniamy również dłutownice łańcuchowe, które są przeznaczone do seryjnej produkcji. To urządzenie, które powinno znaleźć się w każdej firmie czy przedsiębiorstwie, zwłaszcza tym, które zajmuje się produkcją stolarki okiennej. To idealne narzędzie, które jest wykorzystywane do wykonywania połączeń czopowych podczas produkcji ram, innych drewnianych konstrukcji oraz pracy na płaszczyznach pionowych.

Co więcej, doskonale sprawdzą się podczas procesu wykonywania otworów przelotowych i nieprzelotowych. Ostrze można porównać do brzytwy, które zapewnia czyste i dokładne cięcie. Co więcej, to sprzęt, który sprawdzi się, kiedy realizujemy zlecenie związane z budową domu z bali.

Do tego warto dodać, że ten typ elektronarzędzia został tak zaprojektowany, aby ułatwić pracę podczas wykonywania rowków wpustowych na mechanizmy w zamkach okien i produktów z szeroko rozumianej stolarki okiennej. Dłutownice łańcuchowe pod tym względem są niezwykle precyzyjne.

Wspomnieć jeszcze trzeba, że obróbka drewna i frezowanie otworów przebiega niemal w ekspresowym tempie. Dłutownice łańcuchowe mogą się delikatnie różnić pomiędzy sobą. Szczegółowe parametry uzależnione są od danego modelu.

Idealna dłutownica do wykonywania konstrukcji drewnianych powinna mieć, co najmniej moc 1140 W. Zapewnia prędkość obrotową 3200 obrotów na minutę. Dzięki temu możliwe jest szybkie nacięcie, wycięcie otworów czy wycięcie połączeń o głębokości do 130 mm.

Podkreślić jeszcze należy, że miecz łańcucha można przestawić w trzech pozycjach. A zestaw łańcuchowy ma kilka zastosowań, takich jak: 15, 16,5, 18, 21 i 24 mm. Samo urządzenie jest bardzo wygodne w użytkowaniu, a jego waga to zaledwie 17 kg. Do tego zostało wyposażone w długi aż 5-metrowy kabel, dzięki któremu zyskujemy dużą mobilność tego elektronarzędzia.

Do zalet dłutownic łańcuchowych zaliczymy, m.in. odporność na uszkodzenia mechaniczne, dużą ergonomię pracy, wysoką wydajność, niski koszt eksploatacji. Do tego trzeba dodać stosunkową niską wagę, profesjonalny system naciągania łańcucha oraz dokładność wykonania.

Jeśli szukasz sprzętu, dzięki któremu będziesz mógł wykonywać szeroki zakres prac związanych z produkcją stolarki okiennej, budowy drewnianych domów, to dłutownice łańcuchowe koniecznie muszą znaleźć się w Twoim zakładzie produkcyjnym. Gwarantują długoletnią eksploatację i precyzję na najwyższym poziomie.

Oferta dłutownic do drewna w EMI

W ofercie naszej firmy EMI znajdziesz szeroki wybór dłutownic do drewna, które idealnie sprawdzają się jako maszyny do obróbki elementów drewnianych, produkcji elementów stolarki okiennej, wykonywania połączeń czopowych czy rowków wpustowych.

Dłutarki do drewna możemy podzielić je na dwa rodzaje – oscylacyjne oraz łańcuchowe. Dedykowane są zarówno dla zakładów zajmujących się produkcją seryjną, jak i mniejszych przedsiębiorstw, które specjalizują się w zadaniach remontowych lub wykończeniowych. Ich zastosowanie jest szerokie.

Duży wybór dłutarek sprawia, że bez trudu wybierzesz model dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Wyprodukowane są z wysokiej jakości materiałów, wyposażone w nowoczesne sterowniki, które ułatwiają precyzyjną pracę i jednocześnie gwarantują długoletnią eksploatację.

Zapraszamy do zapoznania się z listą produktów firmy EMI. W razie pytań służymy pomocą w wyborze urządzenia.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.