Katalog maszyn

Wyrówniarki

Cena
6765 PLN
39975 PLN
producent

Sortuj:


Nowoczesne wyrówniarki do drewna w szerokim wyborze modeli znanych i cenionych producentów. W asortymencie znajdziecie Państwo maszyny takich marek jak m.in. Steton, Casadei, Sicma, Elind, Bauerle, SCM, SAC, JAROMA, ŻEFAM, MARTIN - sprawdzone w praktyce i cieszące się dużym uznaniem. Obok nowych maszyn proponujemy też wyrówniarki używane, znacznie tańsze - w pełni sprawne i gwarantujące najwyższą jakość wykonywanej pracy.

Jednym z etapów obróbki drewna w stolarni jest wyrównywanie jego powierzchni. Pozwala to usunąć wszelkie pozostałości po cięciu na wielopiłach i przygotować do wykończenia, na przykład przez olejowanie czy lakierowanie.

Osiągnięcie idealnie równej i gładkiej struktury na całej długości i szerokości deski czy płyty nie jest łatwe. Dlatego warto sięgnąć po specjalistyczne maszyny, do których zalicza się strugarka wyrówniarka do drewna.

Wyrówniarki do drewna

Wyrówniarka jest maszyną zaliczaną do niezbędnego wyposażenia każdej stolarni. Ze względu na swoje funkcje, nosi wiele nazw: heblarka, strugarka czy grubościówka. W tym ostatnim przypadku obróbka powierzchni nie polega jedynie na nadaniu jej gładkości. Maszyna jest też wykorzystywana do zmniejszenia grubości deski lub płyty przez ścięcie z jej powierzchni odpowiedniej warstwy.

Heblarka wyrówniarka może pracować z każdym rodzajem drewna, bez względu na stopień jego twardości. Jest też przystosowana do obróbki powierzchni płyt drewnopochodnych.

Dzięki zróżnicowaniu parametrów maszyn, możliwa jest obróbka wielu materiałów. Dlatego przed wyborem odpowiedniego modelu, należy przeanalizować potrzeby zakładu lub warsztatu stolarskiego i dopasować do nich szerokość roboczą stołu i prędkość obrotową wałów nożowych.

Zastosowanie wyrówniarek do drewna

Wyrówniarka do drewna jest maszyną o szerokim zastosowaniu. Ze względu na swoje funkcje jest uważana za wyposażenie podstawowe zarówno w firmach zajmujących się obróbką ogólną, jak i przy produkcji mebli, przedmiotów użytkowych czy ozdobnych. Dlatego jej zakup powinien być pierwszym krokiem przy zakładaniu firmy o takim profilu.

Wysoki koszt wyposażenia stolarni sprawia, że warto zdecydować się na używane wyrówniarki, oferowane przez firmę EMI. Są one w pełni sprawne, po przeglądach technicznych i maksymalnie wydajne, ale dostępne w znacznie niższych cenach.

Możliwości obróbki, jakie stwarza strugarka wyrówniarka do drewna, dotyczą niemal wszystkich rodzajów elementów wykonanych z litego drewna. Za jej pomocą można wygładzać i formatować nie tylko płyty czy deski, ale również listwy, belki oraz detale konstrukcyjne o innych kształtach. Dzięki łatwej obsłudze, szybkiej pracy i wysokiej precyzji, wyrówniarki stolarskie znacznie przyspieszają wykonywanie blatów stołowych, frontów szafek czy nóg do mebli.

Budowa strugarek wyrówniarek

Wyrówniarki stolarskie są maszynami o stosunkowo prostej konstrukcji. Co ciekawe, nie zmieniła się ona od wielu lat. Dlatego starsze modele maszyn, nie ustępują nowym modelom pod względem możliwości wykonywania obróbki. Budowa strugarki wyrówniarki obejmuje następujące elementy:

  • przesuwny stół roboczy z regulowaną wysokością,
  • zestaw wałów nożowych,
  • precyzyjny agregat,
  • silnik generujący wysokie obroty,
  • stalową konstrukcję nośną.

Heblarko-wyrówniarka może też mieć dodatkowe wyposażenie, przeznaczone na przykład do wiercenia otworów czy obniżania poziomu generowanych decybeli. Podczas pracy maszyny stół z ułożonym na nim materiałem przesuwa się pod zestawem wałów nożowych. Możliwość regulacji jego położenia gwarantuje wysoką precyzję pracy i skrawanie powierzchniowej warstwy materiału o zadanej grubości.

Ze względu na niewielkie zmiany w technologii pracy maszyn do obróbki powierzchni zarówno strugarka wyrówniarka używana, jak i nowa maszyna doskonale spełni swoje zadanie w warsztacie stolarskim.

W asortymencie EMI znajdziesz wyrówniarkę Jaroma, strugarkę wyrówniarkę Żefam oraz inne wyrówniarki stolarskie używane, znanych i cenionych na rynku producentów.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.