Katalog maszyn

Okleiniarki

Okleiniarka to maszyna stolarska wykorzystywana przy produkcji płyt meblowych. Służy do oklejania powierzchni płaskich, jak i krzywoliniowych, m.in. krawędzie mebli, fronty czy sklejki.

Ich zastosowanie pozwala na uzyskanie gładkich i estetycznych powierzchni mebli. Może występować w wersji stacjonarnej lub przenośnej.

Okleiniarka jest niezbędna w procesie produkcji mebli z płyt meblowych, gdyż umożliwia nałożenie na niej warstwy okleiny z forniru, przypominającej z wyglądu naturalne drewno.

Dzięki temu meble wykonane z materiału drewnopodobnego zyskują odcienie szlachetnego drewna, przez co są atrakcyjniejsze. W naszej ofercie znajdziesz nowe i używane okleiniarki prostoliniowe i krzywoliniowe.

Funkcje okleiniarek w stolarstwie

Oklejarki znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle meblarskim. Stosuje się je do oklejania płyt wiórowych, płyt tarcicowych, mdf, płyt z tworzywa sztucznego oraz blatów z płyty wiórowej.

Materiałem najczęściej wybieranym do oklejarki jest tworzywo PCV lub ABS o różnej grubości i szerokości. Okleiniarka może też służyć do przyklejania i łączenia materiałów takich, jak naturalne obrzeża meblowe czy laminat HPL.

Oprócz swojej podstawowej funkcji oklejarka może mieć dodatkowe tryby ułatwiające pracę. Są to między innymi:

  • frezowanie wstępne, które pozwala na przygotowanie krawędzi do oklejenia poprzez usunięcie nadmiaru materiału.
  • funkcja nacinania umożliwiająca wykonanie rowków na okleinie w celu jej lepszego dopasowania do krawędzi,
  • funkcja składania pozwalająca na złożenie okleiny na krawędzi w celu uzyskania estetycznego efektu,
  • funkcja zarabiania naroży umożliwiająca oklejanie narożników w jednym kroku,
  • cyklinowanie profilowe i płaskie, które umożliwia frezowanie obrabianego elementu w celu uzyskania idealnie gładkiej powierzchni.

Okleiniarki prostoliniowe

Okleiniarki prostoliniowe służą do oklejania prostych powierzchni mebli, na przykład prostych krawędzi mebli, blatów stołów, frontów czy półek.

Urządzenie jest wyposażone w specjalne rolki, które równomiernie rozkładają okleinę na całą powierzchnię mebla. Konstrukcja pasa posuwowego umożliwia posuw bez uskoków i ślizgów elementu.

Ten rodzaj okleiniarek sprawdzi się w niewielkich zakładach stolarskich, gdzie nie obrabia się dużej ilości materiałów. Podstawowe modele okleiniarek prostoliniowych to maszyny o mniejszej automatyzacji, dzięki czemu zajmują mniej miejsca i są łatwe w obsłudze.

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej klasy używane okleiniarki marki Brandt, Biesse, Felder, Vitap, Hebrock i Holz. Wszystkie odznaczają się optymalnymi parametrami, wysoką jakością wykonania i pełną sprawnością.

Okleiniarki krzywoliniowe

Okleiniarki krzywoliniowe służą do oklejania krawędzi o nieregularnych kształtach i wąskich powierzchni o niewielkich wymiarach, przy których konieczne jest zachowanie precyzji i niezwykłej dokładności, by uzyskać estetyczny efekt.

Urządzenie jest wyposażone w specjalne wałki, które nanoszą okleinę do krawędzi mebla równomiernie i dokładnie. W sprzedaży dostępne są okleiniarki ręczne, półautomatyczne i automatyczne.

Modele automatyczne i półautomatyczne są nieocenioną pomocą w pracy stolarza, który wykonuje niestandardowe projekty.

Często mają one dodatkowe funkcje, na przykład frezowanie wstępne, które przyczynia się do wydajnej i precyzyjnej pracy. Będą odpowiednie do średnich i dużych zakładów stolarskich.

Nowoczesne okleiniarki nowe i używane dostępne w naszej ofercie to idealny wybór do profesjonalnego zakładu zajmującego się obróbką płyt meblowych. Od rodzaju wybranego sprzętu zależy jakość elementu końcowego.

Dlatego warto stawiać na urządzenia od sprawdzonych producentów, mających odpowiedni atesty i certyfikaty. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie sprawdzony sprzęt o najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem okleiniarek i innych maszyn stolarskich.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.