Katalog maszyn

Ostrzałki do pił taśmowych

Cena
3567 PLN
9471 PLN

Sortuj:

5794 / Ostrzałki do pił taśmowych

5794 - ostrzałka do noży mvm

5787 / Ostrzałki do pił taśmowych

5787- ostrzałka do noży mvm


 

Maszyny i narzędzia tnące stanowią podstawowe wyposażenie każdej stolarni czy zakładu, który zajmuje się obróbką drewna. Aby spełniały swoje zadanie i były efektywne, niezbędne jest zadbanie o ich doskonałą ostrość. W jej przywracaniu po dłuższym okresie pracy pomagają profesjonalne ostrzałki do pił taśmowych.

Ostrzałki do pił

Tępienie się pił taśmowych jest naturalną konsekwencją ich eksploatacji. Nieostre narzędzia pracują mniej dokładnie, przyczyniając się do powstawania nierównych krawędzi cięć i wyszarpywania skrawków materiału. Dlatego tak ważne jest systematyczne przywracanie ich do stanu pełnej sprawności. Czynność tę powinno się wykonywać za pomocą przeznaczonych do tego urządzeń takich jak ostrzałki do pił

Ostrzałka do piły taśmowej napędzana jest silnikiem, dzięki czemu wyróżnia się większą wydajnością i efektywnością pracy niż narzędzia ręczne. Wyposażona w układ regulacji pozwala na precyzyjne ustawienie ściernicy, co sprzyja prawidłowemu przygotowaniu ostrza. Ostrzałka do pił taśmowych umożliwia regulowanie ustawienia ściernicy w pionie (w górę i w dół) oraz pod określonym kątem.

Ostrzałki do pił taśmowych znanych producentów 

W ofercie EMI znajdują się ostrzałki do pił taśmowych znanych producentów. Od lat dostarczamy klientom maszyny używane, które przechodzą kompleksowe przeglądy techniczne i są przygotowane do wydajnej pracy. Pomimo wcześniejszego okresu użytkowania, są to modele bardzo wydajne i świetnie sprawdzają się nawet przy intensywnej eksploatacji. 

Gwarancją jakości są znane i cenione na rynku marki. Przykładem jest ostrzałka Vollmer – niemieckiego producenta, który od ponad 100 lat doskonali technologie produkcji narzędzi tnących. Konkurencją dla niemieckiej marki jest włoska firma Benassi, specjalizująca się między innymi w produkcji maszyn rolniczych oraz ostrzałek do pił. 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.