Katalog maszyn

Piły

Piły i pilarki do drewna to elektronarzędzia niezbędne przy obróbce drewna i innych pracach stolarskich. Specjalistyczny sprzęt od renomowanych producentów to gwarancja precyzyjnych cięć i szybko wykonanej pracy. W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów pił najwyższej jakości o różnym przeznaczeniu, różnej mocy silnika i różnych funkcjach.

Pilarki formatowe

Pilarka formatowa to jedno z podstawowych narzędzi w każdym zakładzie stolarskim. Odznacza się precyzyjnym cięciem pod kątem, co zawdzięcza prowadnicom stołu formatowego. Nowoczesne modele pilarek formatowych są też wyposażone w elektryczną regulację kąta i wysokości tarczy oraz magnetyczne czytniki.

Pilarki formatowe tarczowe z podcinakiem umożliwiają przecięcie płyty laminowanej bez wyszczerbienia laminatu. Podcinak ma możliwość regulacji, dzięki czemu operator jest w stanie bardzo dokładnie ustawić tarcze przed cięciem.

Piły panelowe

Piła panelowa wyposażona jest w duży stół roboczy lub ramę i może mieć pionowy lub poziomy układ płaszczyzny roboczej. Dzięki temu można ją dostosować do wielkości pomieszczenia, w którym ma się znaleźć.

Piła pionowa sprawdzi się tam, gdzie nie ma zbyt wiele przestrzeni, ponieważ zajmuje mniej miejsca. Piła pozioma zajmuje więcej miejsca, ale jest też bardziej funkcjonalna i łatwiejsza w obsłudze ze względu na dużą powierzchnię roboczą przypominającą blat stołu. Z pomocą piły panelowej bez problemu wykonasz cięcia pojedyncze lub cięcia kilku elementów jednocześnie. 

Piły panelowe różnią się parametrami, m.in. wysokością, długością i głębokością cięcia, średnicą tarczy i podcinaka, silnikiem głównym i silnikiem podcinaka, a także prędkością posuwu i powrotu belki z chwytakami.

Piły do cięcia drewna poprzeczne

Piły poprzeczne są przeznaczone do cięcia drewna litego, opałowego oraz tworzyw drewnopochodnych. To uniwersalne narzędzie w małych, średnich i dużych warsztatach stolarskich, tartakach i zakładach produkcyjnych. Mogą służyć zarówno do obróbki niewielkich elementów, jak i dużych, i to przy minimalnych stratach surowca.

Wydajne silniki umożliwiają wykonywanie płynnych i powtarzalnych cięć materiału, co jest niezwykle istotne przy obróbce drewna pakietowego. W naszej ofercie znajdziesz piły poprzeczne odznaczające się szerokim zakresem mocy silnika i ilości obrotów tarczy, cięciem w cyklu automatycznym, pneumatycznym wysuwem agregatu czy dodatkowymi funkcjami, takimi jak zderzaki przy stole odbiorczym.

Piły radialne

Piły radialne są wyspecjalizowanymi maszynami do wykonywania cięć pod określonym kątem. Jest to możliwe dzięki konstrukcji urządzenia. Element tnący jest zawieszony nad stołem na ramieniu, które przemieszcza się ruchem wahadłowym w stosunku do pionowej osi, na której jest zamontowany.

To pozwala na cięcie belek czy desek pod dowolnym kątem i w dowolnym kierunku, zarówno w pionie, jak i w poprzek materiału. Zaawansowane urządzenia wykorzystywane w stolarniach są przystosowane do przycinania dużych płyt, wyposażone w regulację cięcia z trzech kątów, regulację ramienia góra-dół i magnetyczny liniał pomiarowy.

Pilarki do forniru

Piły do przecinania forniru stosuje się w stolarniach zajmujących się produkcją gotowych mebli lub elementów ich konstrukcji. Ostrze piły do forniru pozwala na cięcie forniru z zachowaniem gładkich powierzchni oraz idealnych krawędzi bez wykruszania materiału.

Urządzenia te można wykorzystywać także do cięcia oklein naturalnych, ram drewnianych, listew i elementów z tworzyw drewnopodobnych. Są wyposażone w manualny lub mechaniczny przejazd agregatu, pneumatyczną belkę dociskową oraz płynną regulację prędkości posuwu.

Wielopiły do drewna

Wielopiły mają konstrukcję tarczową i kilka elementów tnących, co pozwala na wykonywanie kilku równoległych cięć jednocześnie. Urządzenia te pracują z dużą precyzją i świetnie nadają się do docinania grubej belki na kilka cieńszych listew.

Dzięki systemowi regulacji ustawień tarcz można zaprogramować grubość docinanych elementów. Odpowiednie odległości między ostrzami zapewniają tuleje dystansowe. Największą zaletą wielopił jest przyspieszenie procesu obróbki bez potrzeby inwestowania w kilka maszyn.

Pilarko-frezarki

Pilarka i frezarka w jednym to doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących na niewielkiej powierzchni. To urządzenie wieloczynnościowe, które wykorzystuje się do wykonywania podłużnych i poprzecznych cięć oraz obrabiania elementów na wybrany kształt. Tego typu urządzenia przydają się m.in. przy produkcji mebli z drewna.

Są ekonomicznym rozwiązaniem, gdyż w jednej maszynie łączy dwa urządzenia, wykonując ich pracę szybciej i sprawniej.

Piły włosowe

Piła włosowa ręczna to narzędzie tnące wykorzystujące brzeszczot włosowy. Jego konstrukcja umożliwia wykonywanie bardzo precyzyjnych cięć prostych lub nieregularnych. Na rynku są też dostępne piły włosowe elektryczne, czyli wyrzynarki.

Wyrzynarki, w porównaniu do modeli ręcznych, mają dużo większy zakres wykonywanych ruchów. Niektóre modele oferują nie tylko ruchy góra-dół, ale też przód-tył. 

Piły do drewna kątowe

Piły kątowe do przycinania drewna służą do tworzenia skosów na krawędziach przycinanych elementach. Można nimi ciąć zarówno drewno, jak i innych tworzyw. Ostrza w pile kątowej poruszają się tylko w dwóch płaszczyznach.

Często są wyposażone w udogodnienia ułatwiające pracę, takie jak magnetyczny liniał pomiarowy, pneumatyczne opuszczanie tarczy oraz wbudowany odciąg trocin.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.