Katalog maszyn

Grubościówki

Cena
3075 PLN
44157 PLN

Sortuj:


Grubościówki są specjalistycznymi maszynami stolarskimi, przeznaczonymi do jednostronnej obróbki drewna. W przeciwieństwie do strugarek czterostronnych, podczas przejazdu elementu przez maszynę ścinają warstwę tylko z jednej powierzchni. Ich zadaniem jest przede wszystkim dostosowanie grubości deski, belki czy innego elementów do pożądanych wymiarów. W ofercie EMI znajdują się zarówno grubościówki do drewna używane jak i nowe modele.

Zastosowanie grubościówek do drewna

Grubościówka do drewna znajduje zastosowanie w każdej stolarni, która specjalizuje się w obróbce surowego materiału. Maszyna jest też niezbędna przy produkcji seryjnej desek podłogowych czy boazeryjnych, gdyż pozwala w krótkim czasie przygotować wiele identycznych wymiarowo elementów. Urządzenie działa na zasadzie mechanicznego posuwu materiału na specjalnym stole, który przemieszcza się równolegle w stosunku do noży skrawających. Materiał jest zbierany go grubości zaprogramowanej/ustawionej w urządzeniu. Znajdujące się w ofercie EMI grubościówki do drewna używane i nowe to maszyny wielu znanych i cenionych producentów. W asortymencie są modele Martin, Bauerle, Jaroma, Primultini, Casadei, Sicar, Griggio, Paolini, SCM Tecnomax oraz innych firm. Poszczególne maszyny stolarskie z tej kategorii różnią parametrami takimi jak: wymiary stołu roboczego, szerokość i wysokość strugania, liczba noży w wale, prędkość posuwu, moc silnika i wiele innych. Dzięki tej różnorodności można dopasować model, który zaspokoi potrzeby konkretnej stolarni.

Ceny używanych i nowych grubościówek

Grubościówka do drewna jest jednym z najważniejszych urządzeń stosowanych podczas obróbki podstawowej. Pozwala przygotować materiał do dalszej pracy – m.in. do formowania, nawiercania czy dalszego profilowania.Przygotowane drewno może też być wykorzystanie do konstrukcji budynków, ogrodzeń, małej architektury ogrodowej, schodów drewnianych, okiennic itp. Warunkiem wyboru urządzeń do stolarni są jego bezpieczna praca, stabilność i precyzja strugania. Wszystkie te cechy mają grubościówki do drewna używane, które oferuje EMI. Sprzedaż maszyn, jaką prowadzi nasza firma, obejmuje zarówno nowe, jak i używane modele. Pomimo wykonania ich przez tych samych producentów różnią się one kosztem zakupu. Znacznie droższa jest nowa grubościówka. Cena używanej maszyny może być niższa o kilkadziesiąt procent, dzięki czemu jest też bardziej atrakcyjna. Wszystkie maszyny używane w naszej ofercie są poddawane kompleksowemu przeglądowi oraz wymianie zużytych lub uszkodzonych części i konserwacji. W efekcie możemy zagwarantować ich pełną sprawność, porównywalną z nowymi urządzeniami. Grubościówka używana jest przez nas szczególnie polecana do małych stolarni, w których intensywność produkcji oraz liczba wytwarzanych dziennie elementów jest mniejsza. Klientom zapewniamy serwis techniczny oraz dostęp do części zamiennych – sprowadzanych lub wytwarzanych na miejscu. Gwarantujemy też obsługą pozakupową.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.