Katalog maszyn

Szlifierki do drewna

Szlifierki to urządzenia niezbędne w każdym warsztacie stolarskim. Służą one do końcowej obróbki powierzchni i ułatwiają nadanie jej estetycznego wyglądu. Te elektronarzędzia pozwalają wygodnie polerować drewno i przygotowywać je na nałożenie farby lub lakieru. Bardzo często wykorzystuje się je także podczas odnawiania mebli.

Za pomocą szlifierek można szybko i sprawnie usunąć poprzednią powłokę. Urządzenia te mają więc szerokie zastosowanie, co wpływa na ich dużą popularność. Chętnie sięgają po nie zarówno profesjonalni stolarze, jak i amatorzy, którzy lubią pracę z drewnem.

Wyróżnia się kilka podstawowych rodzajów szlifierek:

Urządzenia te różnią się od siebie budową oraz konkretnym przeznaczeniem. Ich wybór musi być dopasowany do rodzaju pracy, jaka jest wykonywana w warsztacie. Warto więc wiedzieć, jaką szlifierkę do drewna kupić, aby spełniała ona wszelkie oczekiwania i zapewniała wygodną pracę.

Szlifierki taśmowe — idealne do obróbki powierzchni

Szlifierka taśmowa doskonale sprawdza się do obróbki powierzchni o zróżnicowanym stopniu twardości. Dzięki dużej prędkości pracy możliwe jest skuteczne wyeliminowanie wyżłobień w materiale. Można z powodzeniem stosować ją nie tylko do drewna, ale także do metalu czy tworzyw sztucznych.

Powierzchnia jest szlifowana papierem ściernym, który umieszcza się w wyznaczonym do tego miejscu. Urządzenie przesuwa go równomiernie i szybko, co pozwala na wygodną obróbkę dużych i płaskich powierzchni.

Wyróżnia się trzy rodzaje szlifierek taśmowych:

  • szerokotaśmowe,
  • przelotowe,
  • długotaśmowe.

Pierwsze z nich umożliwiają wydajną obróbkę bardzo szerokich elementów. Wyróżniają się dużą precyzją pracy. Szlifierki długotaśmowe są natomiast w stanie szybko i bezproblemowo wygładzić powierzchnię bardzo długich kawałków drewna. Są one najczęściej łatwe w obsłudze i nie zajmują dużo miejsca.

Wybierając szlifierkę do drewna, warto także zwrócić uwagę na modele przelotowe. Umożliwiają one sprawną obróbkę zarówno dolnej, jak i górnej części materiału.

Szlifierki krawędziowe — maszyny do precyzyjnej obróbki krawędzi

Szlifierki krawędziowe są niezastąpione do wykańczania wcześniej obrobionej powierzchni. Ich budowa pozwala bowiem na sprawne i precyzyjne dopracowanie krawędzi, a także innych trudnodostępnych elementów, takich jak otwory, narożniki czy rowki. Tego rodzaju urządzenia doskonale radzą sobie nie tylko z naturalnym drewnem, ale i z materiałami drewnopochodnymi.

Stoły szlifierskie — Twoje warsztatowe centrum obróbki drewna

Stoły szlifierskie są wielofunkcyjnymi urządzeniami o szerokim zastosowaniu. Takie stanowisko sprawia, że praca z obrabianym materiałem jest bardziej komfortowa, a także bezpieczna.

Dobry stół szlifierski powinien mieć odpowiedni rozmiar, a także możliwość sprawnego odprowadzania pyłu powstającego podczas pracy. Jest to urządzenie, które szczególnie dobrze sprawdzi się przede wszystkim w profesjonalnych warsztatach, ale na jego zakup mogą także zdecydować się amatorzy, którzy dużo czasu spędzają na obróbce drewna.

Szczotkarki i polerki — maszyny do końcowej obróbki powierzchni drewna

Szczotki oraz polerki są przydatne na końcowym etapie obróbki drewna. Z ich pomocą można bowiem dopracować powierzchnię oraz nadać jej idealną gładkość. Ich budowa sprawia, że praca w trudno dostępnych miejscach jest o wiele łatwiejsza. Warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju szczotki i polerki przeznaczone zarówno do powierzchni płaskich, jak i profilowanych.

Szlifierki tarczowe

Szlifierki tarczowe są przeznaczone głównie do zaokrąglania krawędzi oraz nadawania obrabianej powierzchni pożądanego kształtu. Obrotowa tarcza pozwala na precyzyjne sterowanie urządzeniem oraz na swobodne wygładzanie wszelkich zadziorów czy innych wystających elementów.

Przy wyborze tego rodzaju szlifierki należy uwzględnić przede wszystkim średnicę tarczy, która musi być dopasowana do rozmiarów obrabianego materiału.

Wśród tych elektronarzędzi wyróżnia się szlifierki oscylacyjne oraz mimośrodowe. Pierwsze z nich są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą obrabiać powierzchnie płaskie oraz te z delikatnymi zaokrągleniami. Dzięki prostokątnej stopie pozwalają na sprawne dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Z kolei szlifierki mimośrodowe wykorzystują ruch wahadłowy oraz obrotowy. Ich tarcze obracają się wokół własnej osi, co gwarantuje wydajną i dokładną pracę.

Szlifierka do drewna w ofercie EMI

W ofercie EMI dostępne są niezawodne szlifierki używane. Wyróżniają się one doskonałymi parametrami pracy oraz świetną jakością. W niczym nie odbiegają od nowych elektronarzędzi. Są jednak zdecydowanie tańsze.

Tego rodzaju szlifierki wielofunkcyjne są więc doskonałym wyborem dla osób, które szukają narzędzi o wysokiej jakości, a jednocześnie nie chcą wydawać na ich zakup dużych sum. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą i kontaktu z doradcami. Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania oraz udzielą dodatkowych informacji na temat wyboru odpowiedniej szlifierki.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.