Wiertarki

Wiertarki wielowrzecionowe

Wiertarki wielowrzecionowe to obecnie jedne z najbardziej praktycznych i precyzyjnych urządzeń do obróbki drewna. Stosuje się je między innymi do wiercenia pod kołki, półki i pod zawiasy, do napraw mebli, czy to budowania skrzyń i płyt meblowych. Dlaczego są obecnie tak powszechnie wykorzystywanym sprzętem?

producent

Sortuj:

3846 / Wiertarki wielowrzecionowe

3846 - wiertarka wielowrzecionowa

4299 / Wiertarki wielowrzecionowe

4299 - wiertarka stegherr


Parametry wiertarek wielowrzecionowych

Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że są to prostej konstrukcji urządzenia, z których korzystają głównie profesjonaliści, to ich obsługa nie przysparza większych problemów również osobom mniej doświadczonym. Te maszyny do drewna w porównaniu z innymi cechują się wieloma zaletami – są wydajne i szybkie, a także wygodne w obsłudze. Najważniejsze parametry, jakie trzeba brać pod uwagę przy zakupie tych maszyn, to ich wielkość,  odległości pomiędzy osiami wrzecion wiertarskich oraz ilość samych wrzecion.

Jak wybrać odpowiednią wiertarkę wielowrzecionową?

Klasyczne wiertarki wielowrzecionowe znajdują różnorakie zastosowania. Wybierając jednak tego typu maszynę należy zwrócić uwagę na szereg czynników. Czy urządzenie posłuży nam jako wieloletnia maszyna do drewna i płyty, czy raczej do sporadycznej i drobniejszej obróbki? Czy potrzebujemy sporej mocy, czy raczej bardzo dużej precyzji? Ważne są także czynniki takie jak: wielkość i dodatkowe wyposażenie stołu roboczego, rodzaj głowic wiertarskich, czy możliwość regulacji maszyny. Głowica powinna nam dawać pełen i nieskrępowany dostęp do wrzecion. Znajdujące się na wrzecionach poszczególne wiertła powinny być tam zamocowane w prosty i bezpieczny sposób, a jednocześnie musimy mieć możliwość ich szybkiej wymiany – godne polecenia są tu tak zwane szybkozłączki, w których zaciskane są wiertła.

Duży wybór używanych wiertarek wilowrzecionowych

W polskich sklepach dla majsterkowiczów znajdziemy duży wybór wiertarek wrzecionowatych. Wśród nich znajdują się urządzenia bardzo precyzyjne i wygodne, wyposażone dodatkowo w miarki i inne komponenty ułatwiające obróbkę różnych, także bardzo małych elementów. Choć jeszcze dekadę temu nabycie odpowiedniego urządzenia wiązało się z koniecznością jego długotrwałego poszukiwania, dziś możemy łatwo zakupić maszyny stolarskie zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Istnieją także specjalne wypożyczalnie pilarek, wiertarek, skrawarek i innych sprzętów tego rodzaju – jeśli wykorzystujemy je od okazji do okazji, opcja taka może być opłacalna.

Maszyny stolarskie od renomowanych producentów

Można zaryzykować stwierdzenie, że liczy się nie tyle wiek i stan urządzenia, co jego producent. Chodzi tu także o wymogi bezpieczeństwa – czasem warto kupić sprzęt renomowany i z odpowiednimi certyfikatami, a starszy. Nowa wiertarka, nawet droższa, ale pochodząca od nieznanego producenta, nie zawsze jest strzałem w dziesiątkę. Znane marki, które są na pewno godne polecenia i które znajdziecie w naszym sklepie, to: Zangheri & Boschetti, Vitap, Me.Sa, Ayen, SCM, Omver, Elind, Reimal czy Gomad WR.

Dogodne formy zakupu wiertarek stolarskich

Cena wiertarki wielowrzecionowej to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych – nie jest to więc dla większości z nas mały wydatek. Szczęśliwie większość profesjonalnych sprzedawców i pośredników - w tym również nasz sklep - przy sprzedaży tych urządzeń oferuje różne udogodnienia, takie jak sprzedaż ratalna czy opcja wzięcia maszyny w leasing dla przedsiębiorców i firm. Warto też skorzystać z opcji przetestowania danej maszyny przed zakupem.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.