Katalog maszyn

Czopiarki do drewna

Cena
4797 PLN
35670 PLN

Sortuj:


 

Produkcja mebli i innych konstrukcji drewnianych wymaga stosowania różnych metod łączenia elementów. Jedną z nich jest łączenie na czop, czyli specjalną wypustkę uformowaną na boku elementu i dopasowaną kształtem do gniazda, wykonanego w innym elemencie. Do formowania takich elementów połączeń służą czopiarki do drewna.

Czopiarki do drewna z oferty EMI

Do najpopularniejszych maszyn tego typu zalicza się czopiarka obwiedniowa. Formuje ona materiał za pomocą specjalnie dopasowanego frezu trzpieniowego, który umożliwia wykonywanie zarówno czopów czy gniazd, jak i wypustów lub innych kształtów. Dzięki temu jest możliwe łączenie drewna bez stosowania wkrętów czy gwoździ, które mogą osłabiać strukturę materiału. Nowoczesne czopiarki są wyposażone w elektroniczne sterowniki, które kontrolują precyzję pracy przy wykonywaniu form geometrycznych.

W ofercie EMI znajdują się czopiarki dwustronne nowe i używane. Te drugie są w pełni sprawne i poddane przeglądom technicznym. Ich wysoką jakość i funkcjonalność potwierdzają znane marki producentów. Czopownica do drewna, formatyzerko-czopiarka, czopiarka dwustronna to maszyny niezbędne w każdej stolarni, począwszy od małego warsztatu, po duże hale produkcyjne zakładów meblowych. Dodatkowo maszyny mogą być zintegrowane z piłą, co znacznie rozszerza zakres ich możliwości.

Producenci czopiarek

EMI od wielu lat zaopatruje stolarnie w specjalistyczne maszyny do obróbki drewna. Jedną z grup stanowią czopiarki. Wszystkie urządzenia znajdujące się w ofercie są produkowane przez firmy znane na rynku oraz cenione za wysoką jakości i niezawodność urządzeń. W asortymencie znajdziesz czopiarki dwustronne i obwiedniowe marek takich jak np.:

  • Balestrini,
  • Sicar,
  • Argemi,
  • Airone,
  • Tos Svitavy
  • Sac.

Maszyny z drugiej ręki tych producentów charakteryzują się wydajnością i sprawnością produkcyjną na poziomie nowych urządzeń. 

Oferujemy nie tylko doskonałe i niezawodne maszyny do obróbki drewna, ale zapewniamy też doradztwo w ich doborze oraz obsługę posprzedażową. Używane czopiarki do drewna są tańsze, dlatego uzupełnią wyposażenie stolarni, rozszerzając jej możliwości bez zbędnego obciążania budżetu firmy.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.