Katalog maszyn

Zszywarki do ramek

producent

Sortuj:


Obróbka drewna jest realizowana w stolarniach o różnych specjalizacjach. Jedną z nich jest ramiarstwo. Narzędzia stosowane w takich firmach obejmują między innymi specjalistyczne maszyny, które umożliwiają łączenie ramek drewnianych za pomocą metalowych zszywek. Dzięki nim powstają trwałe i estetyczne oprawy obrazów czy luster.

 

Narzędzia do łączenia ramek drewnianych

Łączenie ramek jest procesem, który wymaga wysokiej precyzji. Zazwyczaj drewniane listwy mają przekrój o niewielkiej powierzchni, co znacznie utrudnia umieszczenie zszywek bez uszkodzenia struktury materiału. Profesjonalna zszywarka do ramek wykonuje takie zadanie ze znaczną siłą, gwarantując szybkość pracy oraz jej dokładność.

Zszywarki do ram różnią się konstrukcją i zasadą działania. Producenci tych maszyn oferują zarówno modele pneumatyczne, jak i mechaniczne, ręczne czy w pełni zautomatyzowane. Łączenie ramek odbywa się dwustopniowo. W pierwszym etapie następuje przez wbicie zszywki w materiał, w drugim – jej dobicie tak, aby zintegrowała się z drenem czy innym materiałem. Łączenie ramek drewnianych za pomocą zszywek wymaga odpowiedniej siły pracy. Dlatego zszywarka do ramek pracuje pod znacznym ciśnieniem około 6 barów.

Zszywarki do ramek z oferty EMI

Firma EMI od lat zajmuje się zaopatrzeniem stolarni w profesjonalne maszyny do obróbki drewna. Korzysta z nich również ramiarstwo. Narzędzia, które oferujemy to między innymi profesjonalne, używane zszywarki do ramek, które zachowują wysoką sprawność pracy.

Oferowane przez nas wyposażenie jest przystosowane do łączenia materiałów takich jak drewno lite, czy płyta MDF, a także niektóre tworzywa sztuczne. W asortymencie mamy sterowane pedałem zszywarki pneumatyczne znanych marek takich jak np. Brevetti. Poszczególne modele są wyposażone w automatyczny podajnik zszywek z taśmy oraz magazynek zszywek.

Wszystkie maszyny są poddawane przeglądowi technicznemu, dzięki któremu gwarantujemy ich niezawodną pracę na poziomie zbliżonym do nowych produktów. Ich niska cena sprawia, że Klient może zaoszczędzić środki na inne urządzenia do stolarni. Zapewniamy też doradztwo w doborze maszyn, serwis gwarancyjny oraz obsługę posprzedażową.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.