Piły

Wielopiły

Podstawowa czynnością wykonywaną w każdym procesie obróbki drewna jest cięcie. Może ono przyjmować różne formy, począwszy od dzielenia belek na deski po przycinanie w celu skrócenia długości czy wyokrąglenia narożników. Maszyną przeznaczoną do takich czynności jest wielopiła. Stanowi ona zautomatyzowaną i znaczne bardziej wydajną alternatywę dla tradycyjnych pił ręcznych, stosowanych w obróbce drewna.

Cena
40590 PLN
207870 PLN
producent

Sortuj:


Wielopiły do drewna używane

Firma EMI od 20032 roku zajmuje się dystrybucją maszyn stolarskich z rynku wtórnego, dlatego w naszym asortymencie znalazły się również wielopiły używane. Cechą tych maszyn jest system tnący, który składa się z kilku ostrzy ulokowanych równolegle do siebie. System regulacji pozwala na zmianę ich ustawień, a w efekcie również odległości pomiędzy ostrzami. W efekcie, podczas pracy można uzyskiwać deski czy belki o pożądanej grubości.

Poszczególne szlifierki szerokotaśmowe do drewna cechują się określonymi parametrami technicznymi, wśród których istotnym jest szerokość robocza. Wybierając maszynę do stolarni, warto zainwestować w model, który umożliwi wykończenie elementów produkowanych w zakładzie. W ofercie EMI jest używana szlifierka szerokotaśmowa Butfering o szerokości roboczej 1350 mm i znacznie mniejszy model SCM Sandya Uno, na którym można obrabiać materiały o szerokości do 900 mm.  

Wielopiła do drewna ma tę przewagę nad piłami pojedynczymi czy ręcznymi, że jednocześnie wykonuje wiele cięć. Podczas jednego przesuwu elementu przez maszynę powstaje kilka desek o wymaganych parametrach. Takie rozwiązanie pozwala znacznie skrócić czas wstępnej obróbki. Wielopiła do drewna używana wyróżnia się też atrakcyjną ceną przy zachowaniu pełnej sprawności i wydajności. Dlatego jest doskonałym wyborem do stolarni, w której realizuje się seryjną produkcję na masową skalę. Niski koszt zakupu sprawia też, że są idealne do małych stolarni.

Ceny wielopił

W asortymencie EMI znalazły się wielopiły używane znanych producentów takich jak SCM, Cosmec, Gabbiani czy Ogam. Różnorodność parametrów pracy sprawa, że bez problemu można wybrać wśród nich model odpowiedni do profilu i intensywności pracy stolarni. W sprzedaży jest wielopiła do drewna o wysokości cięcia 100 i 120 mm, różnej szerokości gąsienicy i mocy silnika, w tym także wielopiła dwuwałowa. 

Cena poszczególnych maszyn jest uzależniona od roku produkcji, a jednocześnie jest konkurencyjna w stosunku do cen nowych modeli.  Wszystkie proponowane wielopiły są w pełni sprawne i wydajne, dlatego możecie Państwo liczyć na ich niezawodną pracę jeszcze przez wiele lat.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.