Frezarki do

Tokarki

Cena
67650 PLN
67650 PLN

Sortuj:


Tokarki do drewna to wszechstronne narzędzia, używane między innymi do formowania oraz, jak sama nazwa wskazuje, toczenia elementów drewnianych. Z ich pomocą można stworzyć zarówno proste, jak i szczegółowe, ozdobne projekty. Te uniwersalne urządzenia pozwalają na dużą precyzję oraz kontrolę w obróbce drewna.

Jakie parametry są kluczowe przy wyborze tokarki do drewna

Jeśli planujesz zakup tokarki do drewna, musisz wziąć pod uwagę kilka parametrów. Oto, jakie kryteria należy rozważyć.

 1. Zakres obrotu ­- to maksymalna średnica kawałka materiału, który możesz umieścić w tokarce. Mierzy się ją od łoża urządzenia do środka wrzeciona.
 2. Długość łoża ­- przekłada się na maksymalną długość obrabianego przedmiotu.
 3. Moc silnika ­- ten parametr determinuje zdolność tokarki do poradzenia sobie z większymi oraz grubszymi kawałkami drewna. Wysoka moc obrotowa silnika pozwala na szybszą obróbkę oraz uzyskanie bardziej estetycznych efektów pracy.
 4. Prędkość obrotów ­- tempo, w jakim obraca się wrzeciono przekłada się na wszechstronność tokarki oraz jej zdolność do pracy z różnymi gatunkami drewna.
 5. Budowa i stabilność ­- wysokiej jakości, stabilna konstrukcja jest niezbędna dla bezawaryjnej pracy urządzenia. Taka budowa pozwala zmniejszyć drgania i zapewnia precyzję obrotów. Dlatego kupując tokarkę, koniecznie zwróć uwagę na to, czy została wykonana z solidnych materiałów.
 6. Łatwość regulacji ­- funkcje takie jak regulacja wysokości łoża, ruchów konika i możliwość blokowania wrzecion przekładają się na łatwiejsze, a także bardziej precyzyjne korzystanie z urządzenia.
 7. Rozmiar i waga tokarki - parametry te wpływają na stabilność i mobilność urządzenia oraz oczywiście maksymalne wymiary obrabianego materiału.
 8. Funkcje dodatkowe ­- zwróć uwagę na to, czy urządzenie pozwala na przykład na regulację prędkości czy przeprowadzanie cyfrowych odczytów. Te dodatkowe funkcje sprawią, że tokarka będzie bardziej uniwersalna i łatwiejsza w obsłudze.

W ofercie producentów znajdziesz różne typy tokarek. Zarówno urządzenia profesjonalne, jak i modele przeznaczone dla hobbystów. Dlatego przed zakupem urządzenia, ważny jest wybór odpowiedniej maszyny ­- dostosowanej do Twoich potrzeb zarówno pod względem możliwości, jak i rozmiarów.

Porównanie tokarek – od małych modeli do zaawansowanych urządzeń

Małe tokarki to zazwyczaj częsty wybór osób zajmujących się amatorską obróbką drewna. Ich kompaktowe rozmiary sprawiają, że urządzenia takie bez problemu mieszczą się w niedużych, przydomowych warsztatach. Takie modele nie mają zbyt wielu zaawansowanych opcji, ale dzięki temu są też tańsze i prostsze w obsłudze.

Tokarki profesjonalne z kolei pozwalają na większą precyzję oraz wydajność wykonywanych prac. Są w stanie w krótkim czasie obrobić znaczne ilości materiału. To sprawia, że doskonale sprawdzają się nawet w dużych warsztatach stolarskich.

Dlatego planując zakup takiego urządzenia, należy wziąć pod uwagę nie tylko własne potrzeby i oczekiwania, ale także rodzaj wykonywanych prac oraz ewentualne plany rozszerzenia działalności.

Akcesoria do tokarek – jak rozbudować możliwości swojej tokarki

Wybierając urządzenie, koniecznie sprawdź, czy masz możliwość jego rozbudowy. Wysokiej jakości modele tokarek często można uzupełnić o dodatkowe elementy, takie jak:

 • dłuta tokarskie,
 • szczęki,
 • przedłużenie łoża tokarki,
 • oraz inne akcesoria do tokarek.

Dzięki tym zabiegom zwiększysz uniwersalność sprzętu niewielkim kosztem!

Przewodnik przed zakupem – na co zwrócić uwagę wybierając tokarkę

Przed zakupem tokarki trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby użytkownika oraz oczywiście opisane wcześniej parametry. Poza tym, zanim zdecydujesz się na inwestycję, koniecznie sprawdź opinię oraz recenzje dotyczące interesującego Cię urządzenia. Zwracaj też uwagę na producenta maszyny oraz źródło pochodzenia sprzętu.

Cena powinna być kwestią drugorzędną. Liczy się przede wszystkim wysoka jakość. Jeśli jednak szukasz sposobów na oszczędności, sprawdź naszą ofertę! W sklepie EMI Maszyny Do Drewna znajdziesz urządzenia zarówno nowe, jak i używane, które będą idealnym dodatkiem do domowego oraz profesjonalnego warsztatu.

 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.