Jak zaoszczędzić na rozbudowie stolarni?

Rozbudowa stolarni to dosyć kosztowna inwestycja wymagająca sporych nakładów finansowych. W zależności od profilu zakładu, a także indywidualnych preferencji właściciela, będą do tego potrzebne podstawowe urządzenia. Najważniejsze z nich to m.in. frezarki, szlifierki, specjalistyczne piły, prasy oraz maszyny do fornirowania.

Ile może kosztować wyposażenie stolarni?

Koszt wyposażenia stolarni zależy od wielu czynników m.in. czy będą to maszyny nowe czy używane. Eksperci z przedsiębiorstwa EMI polecają kupno urządzeń kilkuletnich, ponieważ jest to opcja o wiele bardziej korzystna cenowo. Dla porównania – maszyny z 2021 roku mogą kosztować nawet o kilkaset tysięcy więcej niż używane od firmy EMI. Jak cenowo plasują się poszczególne urządzenia z oferty renomowanych przedsiębiorstw

  • strugarka czterostronna Weinig – od 18 000 do 150 000 zł w ofercie EMI (nowe urządzenie kosztuje ok. 400 000 zł). 
  • okleiniarka Holzer – od 15 000 do 17 500 zł w ofercie EMI (nowe urządzenie kosztuje ok. 160 000 zł).  
  • grubościówka do drewna Jaroma – od 4 500 do 6 000 zł w ofercie EMI (nowe urządzenie kosztuje ok. 45 000 zł).  
  • piła formatowa Altendorf – od 19 000 do 22 000 zł w ofercie EMI (nowe urządzenie kosztuje ok. 120 000 zł).  

Całkowite wyposażenie stolarni zależy od ilości urządzeń zakupionych przez właściciela. Warto jednak pamiętać, że posługując się używanymi maszynami można zaoszczędzić nawet 350 000 zł (wyposażając stolarnię w kilka-kilkanaście urządzeń). 
 

Może Cie zainteresować: Jaką piłę formatową wybrać na początek?

Maszyny stolarskie używane – jak można na tym skorzystać?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na fakt, iż maszyny stolarskie używane z oferty EMI są bardzo podobne jakościowo do nowych, kilkukrotnie droższych urządzeń. Cena natomiast nie jest jedynym wyznacznikiem, ponieważ maszyny z drugiej ręki wyróżniają się m.in.: 

  • solidną konstrukcją opartą o przetestowane i znane technologie; 
  • pochodzeniem od znanych i renomowanych producentów oferujących najwyższą jakość; 
  • natychmiastową dostępnością do setek części zamiennych w okazyjnych cenach; 
  • bezproblemowym serwisem i konstrukcjach ze znanymi zasadami działania. 

Początkujący przedsiębiorcy nie zawsze dysponują setkami, a nawet milionami tysięcy złotych, żeby kompleksowo wyposażyć stolarnię w nowe maszyny. Zatem, jeśli planujesz taki biznes i nie chcesz uwikłać się w ogromne zobowiązania finansowe – skorzystaj z oferty maszyn stolarskich używanych od EMI. 
 

Dlaczego warto skorzystać z oferty maszyn stolarskich używanych od EMI?

Używane maszyny stolarskie EMI charakteryzują się wysoką jakością połączoną z wytrzymałością i bezawaryjną pracą przez długie lata. W ofercie przedsiębiorstwa dostępne są praktycznie wszystkie rodzaje urządzeń m.in. piły formatowe, obrabiarki, grubościówki do drewna, strugarki oraz akcesoria pomocnicze. Dzięki dużej różnorodności oferowanych maszyn klienci mogą dobrać wyposażenie do nowej formy, rozbudować zestaw urządzeń lub wymienić je na nowsze.  
 

Jak zaoszczędzić na rozbudowie stolarni? – podsumowanie

Rozbudowa stolarni nie musi być drogą inwestycją. Wystarczy przejrzeć oferty renomowanych firm dysponujących maszynami stolarskimi używanymi, aby zaoszczędzić dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych. Przed zdecydowaniem się na konkretne przedsiębiorstwo, należy o nim przeczytać w Google, zapytać o referencje znajomych lub użytkowników na branżowych forach. Aby mieć pewność, że używane maszyny stolarskie będą najwyższej jakości, warto skorzystać z oferty EMI. 
 

Postaw na używane maszyny stolarskie najwyższej jakości – skontaktuj się z firmą EMI! 

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.